KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13919562
*
nr 1391 9562
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 19:27:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 19:16:29
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Gösta Geerd
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
nr 1391 9562
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 19:16:29 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1907, död 1982.Läs mer om Gösta Geerd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48